1.21.2013

Na dobranoc

wtorek, 04 grudnia 2012

Od kilku dni na dobranoc czytamy historię pewnego Piotrusia.
Ta książeczka to piękna opowieść o miłości, prawdziwej przyjaźni, poświęceniu dla drugiej osoby.

"O CHŁOPCU KTÓRY SZUKAŁ DOMU"
jest wciągającą historią Piotrusia, który w czasie wojny stracił dom, mamę i wyruszył w drogę aby znaleźć miejsce w którym mógłby pozostać.
W swojej wędrówce spotyka biedną kobietę, która wracając do domu, przygarnia chłopca i staję się dla niego Ciotką Martą. To wzruszająca opowieść o małym chłopcu który sam szukając miłości i ciepła jest gotów poświęcić samego siebie i wyruszyć w podróż w poszukiwaniu zaginionych córeczek Ciotki Marty, Kasi i Trusi.
Opowieść zawiera również elementy baśniowe jak wróżka Miłorada czy umiejętność porozumiewania się Piotrusia ze zwierzętami.

Chociaż książka skierowana jest głównie do starszych dzieci, kiedyś to była chyba lektura w szkole podstawowej, i chociaż została napisana w 1957r, i pomimo tego że nie ma kolorowych obrazków moja 4 letnia córka słucha jej z zaciekawieniem i w pełnym skupieniu oraz spokoju.
Ci którzy znają Juliannę wiedzą jaki to rzadki widok Julka bez ruchu w jednym miejscu, więc książeczka musiała ją wciągnąć. Myślę, że ważne jest również to, że opisując w prosty sposób emocje i uczucia opowieść pozwala nawet małym dzieciom współodczuwać z bohaterami.
My bardzo polecamy wszystkim, którzy pragną pokazać swoim dzieciom nie tylko prosty bajkowy świat ale różne uczucia i przygody które kończą się oczywiście szczęśliwym powrotem.
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli spodoba Ci się ten tekst, zapraszam zostaw kilka słów. Każdy Twój komentarz to dla mnie znak że zajrzałaś/eś tutaj i spędziłaś kilka minut. Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny